Apple iphone 13 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 55999/- |
| Dimensions | 14.67 cm x 7.15 cm x 0.77 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1170x2532 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 3240mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 15 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $102.82
Original: $293.77
-65%Apple iphone 13 - Refurbished—
$293.77
$102.82











Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 55999/- |
| Dimensions | 14.67 cm x 7.15 cm x 0.77 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1170x2532 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 3240mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 15 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |



















