Honor 90 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Honor |
| Announced on | 14-Mar-23 |
| MRP | ₹ 39999/- |
| Dimensions | 16.19 cm x 7.41 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), 1200x2664 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 183 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Magic OS 7.1, Octa Core |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 200 MP + 12 MP + 2 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Honor Compatible Adaptor Only |
$95.47
Original: $272.78
-65%Honor 90 5G Preowned—
$272.78
$95.47




Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Honor |
| Announced on | 14-Mar-23 |
| MRP | ₹ 39999/- |
| Dimensions | 16.19 cm x 7.41 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), 1200x2664 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 183 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Magic OS 7.1, Octa Core |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 200 MP + 12 MP + 2 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Honor Compatible Adaptor Only |



