LG G8x ThinQ - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 24-Feb-19 |
| MRP | ₹ 52990 /- |
| Dimensions | 15.19 cm x 7.18 cm x 0.84 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x3120 px with Small Notch |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 167 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 8MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10.0 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
$31.21
Original: $89.17
-65%LG G8x ThinQ - Refurbished—
$89.17
$31.21





Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 24-Feb-19 |
| MRP | ₹ 52990 /- |
| Dimensions | 15.19 cm x 7.18 cm x 0.84 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x3120 px with Small Notch |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 167 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 8MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10.0 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |







