Samsung Galaxy S22 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 88999/- |
| Dimensions | 15.74 cm x 7.58 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2200 |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$73.44
Original: $209.83
-65%Samsung Galaxy S22 Plus Refurbished—
$209.83
$73.44



Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 88999/- |
| Dimensions | 15.74 cm x 7.58 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2200 |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |






