Samsung Galaxy S9 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 16-Mar-18 |
| MRP | ₹ 57900/- |
| Dimensions | 14.77 cm x 6.87 cm x 0.85 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 163 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3000 mAh |
| Camera | 12 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $47.74
Original: $136.39
-65%Samsung Galaxy S9 - Refurbished—
$136.39
$47.74





Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 16-Mar-18 |
| MRP | ₹ 57900/- |
| Dimensions | 14.77 cm x 6.87 cm x 0.85 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 163 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3000 mAh |
| Camera | 12 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |





















