Apple iPhone 5c - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 1-Nov-13 |
| MRP | ₹ 25999/- |
| Dimensions | 12.4 cm x 5.9 cm x 0.89 cm |
| Display | 10.16 cm (4 inches), 640x1136 px |
| FingerPrint | No Fingerprint Sensor |
| Weight | 132 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, Wi-Fi, NFC, ( Jio & BSNL Sim Not Supported) |
| Processor | Apple Dual Core, 1.84GHz Processor |
| Battery | 1624mah |
| Camera | 8 MP Rear & 1.2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 7 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $39.86
Apple iPhone 5c - Refurbished—
$39.86










Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 1-Nov-13 |
| MRP | ₹ 25999/- |
| Dimensions | 12.4 cm x 5.9 cm x 0.89 cm |
| Display | 10.16 cm (4 inches), 640x1136 px |
| FingerPrint | No Fingerprint Sensor |
| Weight | 132 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, Wi-Fi, NFC, ( Jio & BSNL Sim Not Supported) |
| Processor | Apple Dual Core, 1.84GHz Processor |
| Battery | 1624mah |
| Camera | 8 MP Rear & 1.2 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 7 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |





















