Google Pixel 6a Phony Phone
| Brand | |
| Announced on | 21-July-2022 (MRP 33010/-) |
| Dimensions | 15.22 cm x 7.18 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.4 cm (6.14 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| Weight | 178 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, Processor |
| Battery | 4410 mAh |
| Camera | 12.2 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |
$40.39
Original: $115.40
-65%Google Pixel 6a Phony Phone—
$115.40
$40.39Description
| Brand | |
| Announced on | 21-July-2022 (MRP 33010/-) |
| Dimensions | 15.22 cm x 7.18 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.4 cm (6.14 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| Weight | 178 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, Processor |
| Battery | 4410 mAh |
| Camera | 12.2 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |




















