IQOO Neo 7 Pro Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | IQOO |
| Announced on | 4-Jul-23 |
| MRP | ₹ 30999/- |
| Dimensions | 16.48 cm x 7.69 cm x 0.85 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 197 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use IQOO Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $62.42
Original: $178.35
-65%IQOO Neo 7 Pro Preowned—
$178.35
$62.42

Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | IQOO |
| Announced on | 4-Jul-23 |
| MRP | ₹ 30999/- |
| Dimensions | 16.48 cm x 7.69 cm x 0.85 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 197 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use IQOO Compatible Adaptor Only |




















