Oppo A57- Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 6-Jun-22 |
| MRP | ₹ 12945/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.5 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.66 cm (6.56 inches), 720x1612 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G35 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 13 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |
$10.28
Original: $29.37
-65%Oppo A57- Phony Phone—
$29.37
$10.28
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oppo |
| Announced on | 6-Jun-22 |
| MRP | ₹ 12945/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.5 cm x 0.8 cm |
| Display | 16.66 cm (6.56 inches), 720x1612 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Helio G35 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 13 MP + 2 MP & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oppo Compatible Adaptor Only |























