Poco M3 Refurbhished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi (Poco) |
| Announced on | 2-Feb-21 |
| MRP | ₹ 10499 /- |
| Dimensions | 16.23 cm x 7.73 cm x 0.96 cm |
| Display | 16.59 cm (6.53 inches), 1080x2340 px 60Hz Full HD+ |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 198 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 662, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 6000mAh Polymer |
| Camera | 48MP + 2 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V10.0 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
$68.19
Poco M3 Refurbhished—
$68.19











Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi (Poco) |
| Announced on | 2-Feb-21 |
| MRP | ₹ 10499 /- |
| Dimensions | 16.23 cm x 7.73 cm x 0.96 cm |
| Display | 16.59 cm (6.53 inches), 1080x2340 px 60Hz Full HD+ |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 198 Gram |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 662, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 6000mAh Polymer |
| Camera | 48MP + 2 MP + 2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V10.0 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |






















