Redmi 5A Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 1-Dec-17 |
| MRP | ₹ 5999/- |
| Dimensions | 14.04 cm x 7.01 cm x 0.84 cm |
| Display | 12.7 cm (5 inches), 720x1280 px |
| FingerPrint | No-FingerPrint |
| Weight | 137 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 425 Processor |
| Battery | 3000mah |
| Camera | 13 MP Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V7.1 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
$14.69
Original: $41.96
-65%Redmi 5A Refurbished—
$41.96
$14.69




Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 1-Dec-17 |
| MRP | ₹ 5999/- |
| Dimensions | 14.04 cm x 7.01 cm x 0.84 cm |
| Display | 12.7 cm (5 inches), 720x1280 px |
| FingerPrint | No-FingerPrint |
| Weight | 137 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 425 Processor |
| Battery | 3000mah |
| Camera | 13 MP Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V7.1 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |



















