Samsung Galaxy A54 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 16-Mar-23 |
| MRP | ₹ 36999/- |
| Dimensions | 15.82 cm x 7.67 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1080x2340 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynox 1380, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$199.34
Samsung Galaxy A54 5G Refurbished—
$199.34









Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 16-Mar-23 |
| MRP | ₹ 36999/- |
| Dimensions | 15.82 cm x 7.67 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1080x2340 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 202 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynox 1380, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP + 5 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |





















