Vivo T4X 5G - UNBOX
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 2024, April 17 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 165.7 x 76 x 8 mm (6.52 x 2.99 x 0.31 in) |
| Display | 6.72 inches, 1080 x 2408 px, 120 Hz Display with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 199 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, IR Blaster |
| Processor | Qualcomm SM6450 Snapdragon 6 Gen 1 (4 nm) |
| Battery | 6500 mAh Battery with 44W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
$63.52
Original: $181.50
-65%Vivo T4X 5G - UNBOX—
$181.50
$63.52



Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 2024, April 17 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 165.7 x 76 x 8 mm (6.52 x 2.99 x 0.31 in) |
| Display | 6.72 inches, 1080 x 2408 px, 120 Hz Display with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 199 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, IR Blaster |
| Processor | Qualcomm SM6450 Snapdragon 6 Gen 1 (4 nm) |
| Battery | 6500 mAh Battery with 44W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |























