Vivo Y35 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 15-Aug-22 |
| MRP | ₹ 18499/- |
| Dimensions | 16.43 cm x 7.61 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.71 cm (6.58 inches), 1080x2408 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade
From $31.58
Original: $90.22
-65%Vivo Y35 Refurbished—
$90.22
$31.58






Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 15-Aug-22 |
| MRP | ₹ 18499/- |
| Dimensions | 16.43 cm x 7.61 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.71 cm (6.58 inches), 1080x2408 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |






















